Slik spilles OBOS-ligaen 2017

KIL er ett av lagene som kommer til å vises mest på TV. Se hele spilleplanen her!

Spilleplanen for OBOS-ligaen 2017 er klar.  

- Vi har lagt vekt på innspill fra lagene, og de fleste ønsker er innfridd. Det er imidlertid mange hensyn å ta, slik at ikke alle innspill kan etterleves. I tillegg er det lagt vekt på lag som er anti-lag når det gjelder for mange kollisjoner med Eliteserien eller andre OBOS-lag. Vi har også tatt hensyn til god spredning av lag med hjemme - og bortekamper i første og siste runde, samt at alle lagene skal komme seg hjem etter 16. mai-kampen, sier seksjonsleder kamp/arrangement, Rune Pedersen.

  • KIL åpner borte mot Bodø/Glimt tirsdag 4. april
  • KIL møter Arendal på Gjemselund stadion 16. mai
  • KIL avslutter sesongen hjemme mot Tromsdalen 5. november

Oppsettet for TV-kamper er klart frem til runde 17. Utgangspunktet for serierundene er søndag klokken 18.00. I henhold til TV-avtalen vil enkelte kamper flyttes bort fra hovedrunden. KIL har flest kamper på TV i løpet av de femten første rundene. 

- Det er artig at vi er det desidert mest attraktive laget i OBOS-ligaen med tanke på TV-kamper, sier KIL-sjef Espen Nystuen. 

Terminlisten

De første 15 kampene viser også TV-oppsettet.

Runde 1 - 2. april

Start - Fredrikstad, søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Florø - Jerv, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Mjøndalen - Arendal, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Strømmen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Sandnes Ulf - Elverum, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Tromsdalen - Åsane, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Levanger, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Bodø/Glimt - Kongsvinger, tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 2 - 9. april

Kongsvinger - Start, søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Arendal - Ull/Kisa, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Elverum - Tromsdalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Jerv - Ranheim, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Sandnes Ulf, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Strømmen - Florø, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Bodø/Glimt, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad - Mjøndalen, tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 3 - 17. april

Sandnes Ulf - Fredrikstad, mandag kl 15 (Eurosport Norge)
Bodø/Glimt - Elverum, mandag kl 18 (Eurosport Player)
Florø - Levanger, mandag kl 18 (Eurosport Player)
Start - Åsane, mandag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Arendal, mandag kl 18 (Eurosport Player)
Tromsdalen - Kongsvinger, mandag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Strømmen, mandag kl 18 (Eurosport Player)
Mjøndalen - Jerv, tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 4 - 23. april

Kongsvinger - Ranheim, lørdag kl 15 (Eurosport Norge)
Fredrikstad - Bodø/Glimt, søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Arendal - Florø, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Elverum - Ull/Kisa, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Jerv - Strømmen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Mjøndalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Tromsdalen - Start, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Sandnes Ulf, søndag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 5 - 30. april

Mjøndalen - Kongsvinger, søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Jerv - Levanger, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Florø - Elverum, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Åsane, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Sandnes Ulf - Tromsdalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Strømmen - Arendal, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Fredrikstad, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Bodø/Glimt - Start, tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 6 - 7. mai

Arendal - Jerv, lørdag kl 15 (Eurosport Norge)
Elverum - Ranheim, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad - Florø, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Start - Ull/Kisa, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Strømmen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Tromsdalen - Bodø/Glimt, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Mjøndalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Kongsvinger - Sandnes Ulf, tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 7 - 13. mai

Arendal - Levanger, lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Jerv - Kongsvinger, lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Florø - Start, lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Mjøndalen - Elverum, lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Fredrikstad, lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Sandnes Ulf - Bodø/Glimt, lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Strømmen - Tromsdalen, lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Åsane, lørdag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 8 - 16. mai

Bodø/Glimt - Ull/Kisa, tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Elverum - Strømmen, tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad - Jerv, tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Start - Sandnes Ulf, tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Kongsvinger - Arendal, tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Ranheim, tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Tromsdalen - Mjøndalen, tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Florø, tirsdag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 9 - 21. mai

Mjøndalen - Sandnes Ulf, fredag kl 19 (Eurosport Norge)
Strømmen - Kongsvinger, søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Arendal - Elverum, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Jerv - Åsane, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Florø - Bodø/Glimt, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Fredrikstad, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Start, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Tromsdalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 10 - 28. mai

Start - Jerv, lørdag kl 15 (Eurosport Norge)
Bodø/Glimt - Mjøndalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Elverum - Levanger, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad - Arendal, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Kongsvinger - Florø, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Sandnes Ulf - Ull/Kisa, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Tromsdalen - Ranheim, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Strømmen, søndag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 11 - 4. juni

Mjøndalen - Start, søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Arendal - Tromsdalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Jerv - Elverum, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Florø - Sandnes Ulf, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Åsane, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Bodø/Glimt, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Strømmen - Fredrikstad, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Kongsvinger, søndag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 12 - 11. juni

Kongsvinger - Levanger, lørdag kl 15.30 (Eurosport Norge)
Start - Strømmen, lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Bodø/Glimt - Jerv, søndag kl 15.30 (Eurosport Norge)
Mjøndalen - Ull/Kisa, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Sandnes Ulf - Ranheim, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Tromsdalen - Florø, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Arendal, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad - Elverum, søndag kl 1800 (Eurosport Norge)

Runde 13 - 18.juni

Arendal - Bodø/Glimt, lørdag kl 1500 (Eurosport Norge)
Elverum - Åsane, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Jerv - Tromsdalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Florø SK - Ull/Kisa, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Start, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Mjøndalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Strømmen - Sandnes Ulf, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad - Kongsvinger, tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 14 - 25. juni

Mjøndalen - Florø, søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Bodø/Glimt - Strømmen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Kongsvinger - Elverum, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Sandnes Ulf - Jerv, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Tromsdalen - Levanger, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Ranheim, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Fredrikstad, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Start - Arendal, tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 15 - 2. juli

Strømmen - Mjøndalen, søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Elverum - Start, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Jerv - Ull/Kisa, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad - Tromsdalen, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Kongsvinger - Åsane, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Bodø/Glimt, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Florø, søndag kl 18 (Eurosport Player)
Arendal - Sandnes Ulf, tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 16 - 23. juli

Bodø/Glimt - Ranheim
Florø - Fredrikstad
Start - Kongsvinger
Sandnes Ulf - Mjøndalen
Strømmen - Jerv
Tromsdalen - Arendal
Ull/Kisa - Elverum
Åsane - Levanger

Runde 17 - 30. juli

Arendal - Åsane
Elverum - Florø
Fredrikstad - Strømmen
Kongsvinger - Ull/Kisa
Levanger - Jerv
Mjøndalen - Bodø/Glimt
Ranheim - Tromsdalen
Sandnes Ulf - IK Star

Runde 18 - 6. august

Bodø/Glimt - Arendal
Jerv - Fredrikstad
Florø - Kongsvinger
IK Start - Mjøndalen
Strømmen - Levanger
Tromsdalen - Elverum
Ull/Kisa - Sandnes Ulf
Åsane - Ranheim

Runde 19 - 13. august

Arendal - Strømmen
Elverum - Bodø/Glimt
Fredrikstad - Levanger
Start - Florø
Kongsvinger - Jerv
Mjøndalen - Tromsdalen
Ranheim - Ull/Kisa
Sandnes Ulf - Åsane

Runde 20 - 16. august

Bodø/Glimt - Fredrikstad
Jerv - Arendal
Florø - Mjøndalen
Levanger - Elverum
Strømmen - Ranheim
Tromsdalen - Sandnes Ulf
Ull/Kisa - Start
Åsane - Kongsvinger

Runde 21 - 20. august

Arendal - Fredrikstad
Elverum - Jerv
Start - Tromsdalen
Kongsvinger - Bodø/Glimt
Mjøndalen - Strømmen
Ranheim - Levanger
Sandnes Ulf - Florø
Åsane - Ull/Kisa

Runde 22 - 3. september

Bodø/Glimt - Sandnes Ulf
Jerv - Start
Florø - Tromsdalen
Fredrikstad - Åsane
Levanger - Arendal F
Ranheim - Kongsvinger
Strømmen - Elverum
Ull/Kisa - Mjøndalen

Runde 23 - 10. september

Elverum - Fredrikstad
Florø - Arendal
Start - Bodø/Glimt
Kongsvinger - Strømmen
Mjøndalen - Ranheim
Sandnes Ulf - Levanger
Tromsdalen - Ull/Kisa
Åsane - Jerv

Runde 24 - 17. september

Arendal - Mjøndalen
Bodø/Glimt - Tromsdalen
Jerv - Sandnes Ulf
Fredrikstad - Start
Levanger - Kongsvinger
Ranheim - Elverum
Strømmen - Åsane
Ull/Kisa - Florø

Runde 25 - 24. september

Elverum - Arendal
Florø - Ranheim
Start - Levanger
Kongsvinger - Fredrikstad
Mjøndalen - Åsane
Sandnes Ulf - Strømmen
Tromsdalen - Jerv
Ull/Kisa - Bodø/Glimt

Runde 26 - 1. oktober

Arendal - Kongsvinger
Bodø/Glimt - Florø
Jerv - Mjøndalen
Fredrikstad - Ull/Kisa
Levanger - Tromsdalen
Ranheim - Sandnes Ulf
Strømmen - Start
Åsane - Elverum

Runde 27 - 15. oktober

Bodø/Glimt - Levanger
Elverum - Kongsvinger
Florø - Åsane
Start - Ranheim
Mjøndalen - Fredrikstad
Sandnes Ulf - Arendal
Tromsdalen - Strømmen
Ull/Kisa - Jerv

Runde 28 - 22. oktober

Arendal - Start
Elverum - SandnesUlf
Jerv - Bodø/Glimt
Fredrikstad - Ranheim
Kongsvinger - Mjøndalen
Levanger - Florø
Strømmen - Ull/Kisa
Åsane - Tromsdalen

Runde 29 - 29. oktober

Bodø/Glimt - Åsane
Florø - Strømmen
Start - Elverum
Mjøndalen - Levanger
Ranheim - Jerv
Sandnes Ulf - Kongsvinger
Tromsdalen - Fredrikstad
Ull/Kisa - Arendal

Runde 30 - 5. november

Arendal - Ranheim
Elverum - Mjøndalen
Jerv - Florø
Fredrikstad - Sandnes Ulf
Kongsvinger - Tromsdalen
Levanger - Ull/Kisa
Strømmen - Bodø/Glimt
Åsane - Start

Annonse: