| Nytt fra Tippeligaen |
 |
|
|
Udramatisk årsmøte
|
| En odøling ble enstemmig valgt til ny leder, og med seg som nestkommanderende får han en gammel kjenning! |
|
|
|
 | Vidar Braaten fra Skarnes er valgt til leder for KIL det neste året
| Årsmøtet i år var spennende i og med at hele det sittende styret skulle erstattes med et nytt. Valgkomiteen med leder Lars Løfsgaard i spissen hadde tydeligvis gjort et godt stykke arbeid - det dukket ikke opp motkandidater til noen av vervene det ble stemt over.
Som leder ble Vidar Braaten valgt enstemmig. Han beskrev seg selv som en hobbybonde som hadde blitt det på heltid etter at han hadde gått av med pensjon. Nå var han innstilt på å bli bonde på deltid igjen for å kunne jobbe mye med KIL.
Som nestleder ble Steinar Adolfsson valgt. Islendingen var kjent som en ruvende forsvarsklippe sist KIL spilte i Tippeligaen. At han i tillegg til fotballbakgrunnen er utdannet jurist er nok heller ingen ulempe i jobben han går inn i. Ellers består styret av følgende personer:
Berit Johnsrud ble valgt for 2 år Vidar Holstad ble valgt for 2 år Kent Inge Waaler ble valgt for 1 år
Varamedlemmene Lars Ovlien og Eva Arnseth ble begge også valgt for et år.
Ellers la styret fram et forslag til budsjett for 2010 som ble enstemmig vedtatt og høstet ros fra flere på årsmøtet. Budsjettet har inntekter på omtrent 24 millioner kroner, og må sees på som nøktern. På utgiftssiden regner man med å bruke mellom 23 og 24 millioner.
 | Steinar Adolfsson i showkamp i 2008. Nå blir han nok å se oftere på kontorene på Gjemselund enn på banen.
|
|
|
|
|
|
|
|

|