Klare for semifinale
05.08.2012 - 01:23 ( Sist oppdatert 06.08.2012 - 10:17 ) - Henrik Holter
G16-laget skal spille semifinale i Svennis Cup
I den siste gruppespillkampen møtte KILs G16-lag svenske Västerås. Begge lag sto med seks poeng etter to kamper, og hadde allerede sikret seg avansement.
Svenskene kom best i gang, men det sto likevel 0-0 til pause. I andre omgang sørget Garib Gerkondani og Simen Nylend for 2-0-ledelse. Västerås reduserte to minutter før slutt, men KIL ble for sterke, og tok med seg full pott fra gruppespillet inn mot kvartfinalen.
KIL-trener Finn Willy Taugbøl var fornøyd etter seieren, og forklarte at Västerås var det beste laget de hadde møtt så langt i turneringen.
Vant på straffer
I kvartfinalen ventet IFK Göteborg, laget de slo 2-1 i gruppespillet. Etter 19 minutter satte Garib Gerkondani inn 1-0, før Sindre Ruud på vakkert vis banket inn 2-0 fra om lag 25 meter – rett i krysset. I andre omgang gikk KIL over til en mer defensiv formasjon, men kunne ikke hindre Göteborg i å score to.
Dermed måtte lagene ut i straffesparkkonkurranse.
Der trakk KIL det lengste strået, etter at Ulrik Nygård satte den avgjørende straffen i mål. KIL hadde også en god keeper i Magnus Sæther som reddet to straffer.
Møter Førde
I semifinalen venter Førde Fotball. De endte på andreplass i sin gruppe med fem poeng, etter å ha vunnet én og spilt to uavgjorte. I kvartfinalen slo de ut Hammarby IF, og skal nå kjempe mot KIL om en finaleplass.