KIL med ny kalas-seier - 20 mål på tre siste på Gjemselund
Kongsvinger - Raufoss 9-1. Kongsvinger - Hødd 5-1. KIL har scoret 51 ganger på 13 hjemmekamper denne sesongen. De seks siste kom mot Ranheim søndag. Bildegalleri
KIL - Ranheim 6-2 (2-2)
Alle hadde ikke engang rukket å finne setet sitt og enda mindre drikke opp kaffen, før KIL og hjemmefansen kunne juble for første gang. Hjemmelaget tok avspark, og uten at bortelaget rakk å være nær ballen, satt 1-0 i garnet.
Mads Sande slo et innlegg mot Gabriel Johnson, og det spratt ut til Rasmus Opdal Christiansen. Han så etter kompisen Markus Flores foran mål, og sistnevnte kastet seg frem og fikset ledelse etter 23 sekunder.
Det var bra fart og trøkk i KIL-gutta, og det føltes unødvendig da Ranheim fikk kontre og sette inn 1-1 i det 12. minutt.
Frederik Juul Christensen fikk en bra sjanse da han banket av gårde et skudd som så vidt ble blokkert til corner da det smalt stolpe ut, før Opdal Christiansen hadde et par muligheter, først avblåst for offside og så med hodet.
I stedet var det plutselig Ranheim som var frempå og satte inn 1-2 i det 43. minutt.
KIL lå ikke lenge nede, og reiste seg omtrent umiddelbart. 2-2 satt i det 45. minutt. Nok en gang var det Flores, etter at Mads Sande hadde levert et bra forarbeid på høyresiden.
Etter pause fortsatte KIL å angripe, og nok en gang var Flores involvert i en kampavgjørende situasjon. Han ble felt på vei gjennom på venstresiden, dagens andre gule kort til Ranheim-spilleren og KIL var en mann mer i det 52. minutt.
Få minutter senere var hjemmelaget tilbake i ledelsen, og denne gangen var det motsatt ving, Opdal Christiansen, som scoret. Det ble litt klabb og babb i feltet og han banket ballen i mål til 3-2.
Så var det Flores igjen, og han ble hat trick-helt etter en drøy time. På pasning fra Gabriel Johnson la han ballen til rette og dundret inn 4-2-målet.
Tre minutter etter det igjen satt 5-2. Flores og Andreas Dybevik gjorde begge en strålende jobb i forkant, og avslutningen fra Opdal Christiansen var god. Dagens andre var et faktum for lynvingen fra Lillehammer.
Angelos Chaminta ville også være med på leken, og ikke lenge etter at han entret banen dro han seg fint fri, avsluttet godt og satte inn 6-2-målet - før han løp rett til midtstreken og ville ha i gang spillet for å få mer.
Det kunne det blitt, et par ganger ved Vetle Lysell, men den ene avslutningen gikk like utenfor og den andre ble headet rett på keeper.
Nok en sterk prestasjon av KIL, og tre nye poeng inn i regnskapet.
-
1Rocha
-
5Lysgård
67'
-
14Juberg-Hovland
-
15Lysell
75'
-
16Jorsett-Udnæs
-
21Chaminta
67'
72'
-
25Elmi
75'
-
26Olawore
84'
Slik stiller KIL: Aleksey Gorodovoi - Mathias Gjerstrøm, Sondre Norheim, Mapenda Mbow, Emil Arendrup Nielsen - Mads Berg Sande, Frederik Juul Christensen, Andreas Dybevik - Rasmus Opdal Christiansen, Gabriel Johnson, Markus Flores.
Innbyttere: William Da Rocha, Daniel Lysgård, Saadiq Elmi, Vetle Lysell, Angelos Chaminta, Herman Udnæs, Emmanuel Olawore, Leon Hovland.