«Hele Norge» vil høre fra KILs keepertrener før VM-festen
Sayouba Mandé har vunnet Afrikamesterskapet og spilt VM med Elfenbenskysten. Nå vil «alle» høre fra KILs keepertrener før VM-kampen mot Norge i kveld.
I oktober i fjor høst var Sayouba gjest i Garderobepraten, der vi snakket om de spektakulære opplevelsene det var å spille VM i Brasil med landet sitt, og ikke minst hvordan det var å vinne Afrikamesterskapet med Elfenbenskysten.
I kveld skal hans Elfenbenskysten opp mot Erling Braut Haaland, Martin Ødegaard og resten av Norge i VM.
Les også: Over 1000 på VM-fest - nå gjør vi det igjen
Da KIL-troppen fløy hjem fra bortekampen i Haugesund søndag morgen, kom TV 2 ens ærend fra Oslo til Gardermoen for å intervju keepertreneren.
Mandag var Glåmdalen på plass på Gjemselund for å lage en reportasje med Mandés spådom, og tirsdag ringte Dagbladet i samme ærend.
– Jeg tror det er første gang de to nasjonene møtes i fotball, og jeg gleder meg til å se to gode lag. Begge fortjener egentlig å gå videre, sier Sayouba til Glåmdalen.
– Norge har et veldig bra lag, men jeg tror det kommer til å bli en tøff og jevn kamp. Det er hardt å skulle peke ut en klar favoritt til kampen, følger han opp til TV 2.
I kveld vises kampen på storskjerm på Gjemselund, og i tillegg til en rekke andre kan du møte mange av KIL-spillerne og -trenerne under det som blir en ny folkefest.
- 17:00: Pre-match-party
- 19:00: Avspark Elfenbenskysten – Norge
Sikre deg billett nå – og bli med på nok en uforglemmelig VM-kveld på Gjemselund!
Frem til kampen kan du varme opp med episoden med Sayouba i Garderobepraten her: